Ana Sayfa » Çeviri Dilleri

Almanca çeviri

Arkadaşına gönder! Bu sayfayı yazdır!

Türkçe- ve konusunda, her biri alanında uzmanlaşmış çevirmenlerden oluşan çevirmen kadromuzla sizlere en yüksek kalitede hizmetleri sunma gayretindeyiz.

Tüm Almanca-Türkçe ve Türkçe-Almanca çeviri ihtiyaçlarınızda hizmetinizdeyiz.

Almanca hakkında:

Almanca (Deutsch) Hint-Avrupa dillerinin Cermen dilleri koluna bağlıdır ve dünyanın yaygın dillerinden biridir.

Dünyada yaygın olarak kullanılan dillerden birsi olan Almanca, Hint-Avrupa dillerinin Cermen koluna bağlıdır.
Almanya, Lüksemburg, Lihtenştayn, İsviçre’nin büyük kısmı, İtalya’nın Güney Tirol bölgesi, Belçika’nın doğu kantonları, Polonya ve Romanya’nın bazı bölgeleri ve Fransa’nın Alsas-Loren bölgesinde, Avusturya’da konuşulan Almanca, Avrupa Birliği’nin en fazla konuşulan resmî dillerinden birisidir.

Özellikle Almanya, İsviçre ve Avusturya’da konuşulan Almanca 38 ülkeden 120 milyonu aşkın kişinin konuştuğu bir dildir. Türkiye’de yaşayan alman sayısı 25.000 kadardır. Bu grubu Boğaziçi Almanları ve Akdeniz bölgesinde yaşayan Alman vatandaşları oluşturmaktadır.

Almanca konuşulan ülkeler arasında standart Almancada farklılıklar mevcuttur. Kelime, telaffuz değişiklikleri, dilbilgisi ve imla farklılığı görülmektedir. Almanca birden fazla standart türü olan bir dildir, bu nedenle bu farklılıklar diyalekt türleri ile karıştırılmamalı ve Almancadan Türkçeye çeviri yaparken bu farklılıklar göz önünde bulundurulmalıdır. Almanca Türkçe çeviri yapacak kişi, kaynak metnin ait olduğu toprakların standartlarını, kültürünü ve çeviri açısından önemli benzer değişkenleri hesaba katmalıdır.