Ana Sayfa » Çeviri Dilleri

İtalyanca çeviri

Arkadaşına gönder! Bu sayfayı yazdır!

Türkçe- ve konusunda, her biri alanında uzmanlaşmış çevirmenlerden oluşan çevirmen kadromuzla sizlere en yüksek kalitede hizmetleri sunma gayretindeyiz.

Tüm İtalyanca-Türkçe ve ihtiyaçlarınızda hizmetinizdeyiz.

İtalyanca hakkında:

İtalyanca (İtalyanca: Italiano), çoğunluğu İtalya ve çevresinde yaşayan 70 milyon kişi tarafından konuşulan bir dildir. Hint-Avrupa dil ailesinin Roman Dilleri kolundadır.

Genellikle, Roma İmparatorluğu’nun doğduğu bölge olan Toskana diline dayanır. Çok fazla şivesi olan İtalyancanın şivelerini dilbilimciler ‘İtalya şiveleri’ olarak tanımlarlar çünkü İspanyolca, Katalanca ve Dalmaçyaca dilleri ile olan farklardan daha büyük farklara sahip şiveleri vardır. Neredeyse her İtalya şehrinin kendine has bir şivesi vardır. Bu fark o kadar çoktur ki, İspanyolcayı anlayabilen bir Milanolu, Sicilya şivesini anlayamaz. İtalyanca‘yı öğrenmek ve konuşmak bir sanattır. Her sözcük sesli harf ile biter. Latin toplumunun konuştuğu en zor dillerinden biridir. Yunancayla benzerlikler gosterir, İspanyolcayla da; ama Fransızcayla arasında oldukça büyük ayımlar vardir.

Kaynak: Wikipedia İtalyanca Sayfası